Blog

Kitapsever Emlakçılar Buraya: Emlak Kitapları Tavsiye

Emlakçılık mesleğine ilişkin kapsamlı bilgi almanın en iyi yolu emlakçılık eğitimleri olsa da emlak kitapları da bilgi edinmek ve kişisel gelişim açısından çok kıymetlidir. Peki, emlakçıların okuması gereken kitaplar hangileri? Sizin için en iyileri derledik.

En İyi Emlak ve Gayrimenkul Kitapları

Emlak kitapları, bilginin deneyimle harmanlandığı, alanında uzman kişiler tarafından kaleme alınmış kitaplardır. Bu kitaplar sayesinde emlak sektöründe çalışan kişilerin bilmesi gereken her şeyi öğrenmeniz mümkündür. İşte, emlak ve gayrimenkul kitapları:

Emlakçının El Kitabı Gayrimenkul Terimleri Sözlüğü – Erinç Orkun

Emlak ile ilgili kitaplar derlememize başlangıcı e-ticaret sitelerinin kitaplar kategorisinde çok satanlardan biri olan “Emlakçının El Kitabı Gayrimenkul Terimleri Sözlüğü” ile başlayalım. Kitap, emlakçının uymakta yükümlü olduğu mecburi standart tebliğinden tapu ve kadastro sözlüğüne, gayrimenkul satış vaadi sözleşmesinden tahliye davalarına pek çok konuda değerli bilgiler içerir.

Milyoner Gayrimenkul Danışmanı – Dave Jenks, Gary Keller, Jay Papasan

Emlak kitapları arasında en popüler olanlardan biri de “Milyoner Gayrimenkul Danışmanı” isimli kitaptır. Kitabı gayrimenkul sektörünü daha yakından tanımak isteyen herkesin okuması gerekir. Öyle ki, kitap ABD’deki en başarılı gayrimenkul danışmanlarının örnek olay incelemelerini içerir. Sektörde başarısıyla adından söz ettirmiş kişilerin bütçe, organizasyon ve müşteri potansiyeli yaratma modelleri gibi ipuçları kariyeriniz için faydalı olacaktır.

Dev Gibi Yürü Çılgın Gibi Sat – Ralph R. Roberts

Emlak danışmanlığı ile ilgili kitaplar listemize bir yıl içinde 600’den fazla konut satışı yapmayı başaran Ralph Roberts’in kitabıyla devam ediyoruz. Kitabın basım yılı eski olsa da yazarın paylaştığı ipuçlarından her daim yararlanabilirsiniz. Roberts, kitapta satış ya da alış kararını verecek kişiyi belirlemeden yatırımcı düşünce yapısına, insanların gerçekten ne istediklerini anlama yöntemlerine kadar pek çok kritik konuya vurgu yapmıştır.

Taşınmaz (Gayrimenkul) Davaları El Kitabı – Filiz Berberoğlu Yenipınar

Taşınmaz (Gayrimenkul) Davaları El Kitabı” bir hakim tarafından kaleme alınmıştır. Hukuk alanında yazdığı kitaplarla popüler olan Yenipınar, kitabında gayrimenkul dava örnekleri incelemiştir.  Bir emlak danışmanının emlakçılığın hukuki boyutlarını da bilmesi gerektiğini göz önünde bulundurduğumuzda, kitabın en iyi emlak danışmanlığı kitabı alternatiflerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm Boyutlarıyla Emlak Danışmanlığı – Prof. Dr. Elif Karakurt Tosun

Bursa Uludağ Üniversitesi Emlak Yönetimi Bölüm Başkanlığı yapan, aynı zamanda konut ve yapıya ilişkin pek çok makalesi yayımlanan Prof. Dr. Elif Karakurt Tosun, kitabında meslek olarak emlak danışmanlığına değindiği gibi, tapu işlemlerine de değinmiştir.  Kitap sayesinde tapu sicilinin temel kavramları gibi konular hakkında da bilgi almak mümkündür. Yazarın henüz bu yıl yayımlanan “Gayrimenkul Ansiklopedisi” isimli kitabını da okumanızı öneririz.

Sattım Gitti – Emlakçıya ve Emlakçı Olmak İsteyene Akıl Fikir Rehberi – Yavuz Gülen

Emlak işlerini anlatan kitap arayışındakilerin tercih edebileceği en iyi eserlerden biri de “Sattım Gitti – Emlakçıya ve Emlakçı Olmak İsteyene Akıl Fikir Rehberi”dir. Kitapta gayrimenkul sektörüne dair aradığınız cevapları bulabilirsiniz. Emlak işi yapmadığınız halde emlak sektörüne ilgi duyuyorsanız da rehber niteliğindeki bu kitabı okuyabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku – Prof. Dr. Murat Volkan Dülger

İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeliği yapan Prof. Dr. Murat Volkan Dülger’in “Kişisel Verilerin Korunması Hukuku” adlı eseri konuya dair yazara yöneltilen soruların derlemesi şeklindedir. Kitapta tüm Kurul ve Yargıtay kararları işlenmiştir. Dolayısıyla bu kitap, en önemli görevleri arasında müşteri portföyü oluşturmak bulunan emlak danışmanları için başucu kitabı niteliği taşır.

Çekilin Ben Doktor Değilim – Gökhan Taş

Remax markası altında emlak brokeri unvanıyla çalışan ve iki defa dünya ciro şampiyonu olan Gökhan Taş, “Çekilin Ben Doktor Değilim” adlı eseriyle tecrübelerini kitapsever emlakçılara aktarmıştır. Kitabın sade bir dili olduğunu belirtmeliyiz. Gayrimenkul satış pazarlamayla ilgili kitap arayışındaysanız bu kitabı alternatifler arasında değerlendirmenizi öneririz.

Sonuç olarak;

Her sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de kitaplardan yararlanmak yeni bir bakış açısı kazandırır. Rekabetin yoğun olduğu bu dinamik sektörde adınızı büyük puntolarla yazdırabilmek için içeriklerine kısaca değindiğimiz bu kitapları mercek altına almanızı öneririz.